Meta Platforms, собственикът на социалната мрежа Facebook, стои зад сделката за 60 млн. долара за придобиването на активите върху търговската марка на американската регионална банка Meta Financial Group, потвърдиха говорители на компаниите, цитирани от Ройтерс.
Сделката подчертава колко ценно е станало името Meta за технологичния гигант, който се фокусира върху метавселената – пространства във виртуалната реалност, достъпни през интернет при използването на редица устройства. Гигантът в социалните мрежи залага, че именно този залог ще му се отплати значително в следващите години.
Meta Financial посочва в документи до регулаторите, че компания, наречена Beige Key, придобива световните права върху имената на фирмата за 60 млрд. долара в брой. В текста не се разкрива кой е собственикът на Beige Key.
“Beige Key е свързана с нас и ние придобихме търговската марка“, обяви говорител на Meta Platforms. Говорител на Meta Financial също е потвърдил след това участието на Meta Platforms.
През октомври Facebook обяви, че компанията ѝ майка е променила името си на Meta Platforms.
Цената на акциите на Meta Financial се понижи с 1,3% в средата на деня, давайки ѝ пазарна капитализация от около 1,75 млрд. долара. Стойността на книжата на Meta Platforms пък нарасна с 1,3 на сто.


Времето във Варна на 23 юни 2026
Огнеборците са реагирали на 151 сигнала през последното денонощие
В Тристранния съвет обсъждат осигуровките на държавните служители
Честваме паметта на Света мъченица Агрипина Римска
"Политико": Подкрепата за Тръмп сред европейските му съюзници отслабва
Петролът задържа спада си след облекчаването на санкциите срещу Иран
Супер Ел Ниньо: Климатичният риск се връща като фактор за пазарите
Транспортът и логистиката решават липсата на хора с AI и автоматизирани складове
Everpure: Чиповете памет скочиха 10 пъти
Everpure: Данните трябва да са в центъра, а фирмите да ги контролират
Пълните хибриди: Как работят и защо са толкова добри за града?
Mercedes залага на самолетна технология
Спирачките с течност отиват в историята
Toyota отива на съд за плагиатство
Бензиностанция предложи награда за залавяне на крадец на гориво
46-годишната Винъс Уилямс отпадна в първия кръг на турнира в Бад Хомбург
преди 4 години Първо за 60 млн. долара... после за 60 млрд. долара... последно за колко е покупката? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Първо за 60 млн. долара... после за 60 млрд. долара... последно за колко е покупката? отговор Сигнализирай за неуместен коментар